Украинская зерновая ассоциация
09.04.2012

«НІБУЛОН» розпочинає другий етап реалізації інвестиційного проекту на Київщині

09.04.2012

«НІБУЛОН» розпочинає другий етап реалізації інвестиційного проекту на Київщині «НІБУЛОН» розпочинає відродження Дніпра як транспортної артерії України з Київщини! 10 квітня 2012 року відбудеться старт будівництва першого на Київщині річкового перевантажувального термінала компанії філії «Переяславська» в с. Чирське (Переяслав-Хмельницький район)...

Взаємодія Київської адміністрації та компанії «НІБУЛОН» є прикладом партнерських відносин влади і бізнесу! Цю співпрацю було розпочато ще у 2010 р. під час Міжнародного інвестиційного форуму "Інтеграція і партнерство" в Києві. На цьому заході вперше були презентовані інвестиційні плани компанії «НІБУЛОН» щодо будівництва серії перевантажувальних терміналів і лінійних елеваторів в Київській області. 29 липня 2011 року у м. Вишгород (Київська обл.) відбувся другий інвестиційний форум Київської області «Стабільність та зростання». У рамках форуму між ТОВ СП «НІБУЛОН» та Київською обласною державною адміністрацією було підписано Меморандум «Про партнерство та співробітництво». Цей документ визначив основні засади прозорої співпраці компанії та обласної влади.

Термінал філії «Переяславська» стане вже другим «НІБУЛОНівським» підприємством на Київщині. 1 грудня 2011 року під головуванням голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка відбулось урочисте введення в експлуатацію елеваторного комплексу філії «Денихівська» (с. Денихівка).

Окрім того, інвестпроект компанії «НІБУЛОН» передбачає зведення на Київщині ще одного сучасного комплексу з відвантаження на водний транспорт – у с. Стайки (Кагарлицький район).

Орієнтовна вартість будівництва об’єкта у с. Чирське складатиме більше 160 млн грн. Відтак компанія «НІБУЛОН» інвестує вже 40 млн дол. у Київський регіон, із запланованих 60 млн дол.!

«Це перші кроки до втілення в життя реформ, ініційованих Президентом України. Адже саме створюючи умови для їх проведення, починаючи з місцевого рівня, сприяючи на місцях нарощуванню виробництва продукції, наповненню бюджетів і збільшенню кількості робочих місць ми отримаємо той результат, який нам сьогодні вкрай важливий», - підкреслив голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк.

Сучасний перевантажувальний термінал розміщуватиметься на земельній ділянці площею понад 5 га. Колектив філії складатиме 100 працівників. Об’єм зберігання зерна становитиме 75,6 тис. тонн, потужність сушарок – 3 тис. тонн на добу.

Новий перевантажувальний термінал у с. Чирське стане північними воротами флоту компанії «НІБУЛОН». Саме звідси сільгосппродукція буде транспортуватись по Дніпру до Перевантажувального термінала компанії у м. Миколаєві. Потужність відвантаження на водний транспорт складатиме 10 тис. тонн на добу.

На терміналі філії «Переяславська» буде зведено причал довжиною 105 м і шириною 18 м. На причалі буде встановлено суднонавантажувальну машину та інше обладнання для завантаження несамохідних суден (виробництва компанії «TELESTACK», Великобританія) потужністю 500 тонн/год. На терміналі буде встановлене провідне обладнання надійних і перевірених часом партнерів ТОВ СП «НІБУЛОН» - данської компанії «Cimbria Unigrain A/S» (технологічне, транспортне обладнання) та американської компанії «SCAFCO» (зерносховища). На підприємстві буде встановлена модернізована шестисекційна сушарка «MC 3180» американської компанії «Mathews Company», із потужністю приблизно 75 тонн/годину, технічне переснащення якої було здійснено фахівцями компанії «НІБУЛОН».

В рамках реалізації інвестиційного проекту велика увага приділяється екологічній складовій. Для очищення повітря в аспіраційних системах використовуватиметься пилоочисне устаткування вищого світового рівня: фільтри данської фірми „Simatek” та німецької фірми „Schmidt-Seeger”. Дане устаткування настільки високоефективне, що дозволяє знизити концентрацію пилу з 6000 мг/м3 на вході до 20 мг/м3 на виході, що відповідає вищим європейським стандартам. В Україні норматив граничнодопустимих викидів для даного обладнання складає 50 мг/дм3.

Особливістю географічного положення нового термінала стане його близьке розташування до Канівського водосховища. Відтак з метою забезпечення захисту водного середовища від забруднення у філії «Переяславська» буде впроваджено технологію очистки господарсько-побутових стічних вод із використанням ультрафільтраційних біореакторів мембранного типу виробництва «МITSUBISHI» (Японія).

Загалом для будівництва нових елеваторів і терміналів компанії та модернізації перевантажувального термінала у м. Миколаєві у 2009-2011 рр. було придбане обладнання провідних іноземних компаній: лабораторне обладнання Abrook Inc вартістю 29 705,00 дол. США і Dickey-john Corporation вартістю 90 134,00 дол. США; лабораторні реагенти AOCS вартістю 1 910,00 дол. США і ARMI вартістю 3 566,15 дол. США; потоковий пробовідбірник (Enduro Systems) вартістю 27 891,08 дол. США; зерносушильне обладнання вартістю 3 460 132,79 дол. США, нові датчики визначення вологості вартістю 10 411,2 дол. США, запчастини для сушарок вартістю 63 077,6 дол. США (Mathews Company), сита для промислового використання вартістю 3 312,00 дол. США (Seedburo Equipment Co), силоси і запчастини для них (Scafco corporation) вартістю 8 333 773,08 дол. США; фільтрувальна модульна установка (SIMATEK A/S) вартістю 1 920 087,63 євро і технологічне, транспортне обладнання (Cimbria Unigrain A.S.) вартістю 35 246 607,14 євро.

Фінансування закупівлі елеваторного обладнання відбувається при підтримці провідних європейських фінансових установ. Так, у 2009-2010 роках Данським Експортним Кредитним Фондом було надано гарантію в сумі 40 млн євро. Наразі US EXIM (США) розглядає гарантію на фінансування 75% контракту на поставку елеваторного обладнання на загальну суму 13 355 564 дол. США. Кредитором виступить Raiffeisen Bank International.

Перевантажувальний термінал філії «Переяславська» буде введено в експлуатацію до 1 липня 2012 року. Таким чином, ми черговий раз продемонструємо наш фірмовий стандарт будівництва – оперативно та якісно.

Введення в дію нового підприємства у Київському регіоні – це реальний економічний зиск: розвиток інфраструктури, вливання у бюджети всіх рівнів, особливо у місцевий, нові робочі місця та гідна заробітна плата.

ТОВ СП «НІБУЛОН» дотримується принципів соціально відповідального бізнесу. Прикладом такого підходу стала робота компанії «НІБУЛОН» у с. Денихівка. Взяті на себе зобов’язання у Меморандумі «Про партнерство та співробітництво» компанією «НІБУЛОН» виконані! Інвестиційний проект компанії згуртував всю громаду селища, жоден житель села не залишився в стороні. Така ж соціальна програма буде реалізована і у Переяслав-Хмельницькому районі. Компанія «НІБУЛОН» вже перерахувала 100 тис. грн. на розвиток інфраструктури с. Чирське, та 1 млн грн. – на розвиток інфраструктури Переяслав-Хмельницького району. Вже сьогодні на ці кошти зроблено ремонт дороги у селі, ремонтуються районні школи.

За реалізацію інвестиційного проекту у Київській області генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський був удостоєний Почесної грамоти Кабінету Міністрів України, а кращі фахівці компанії – Подяками Прем’єр-міністра України. Почесними грамотами Київської облдержадміністрації і цінними подарунками також були нагороджені керівники кращих підрядних організацій, що будували елеватор у с. Денихівка.

Компанія «НІБУЛОН» вдячна за підтримку голові Київської ОДА Анатолію Присяжнюку та його команді за розуміння та сприяння у роботі, оперативність у вирішенні питань щодо реалізації інвестиційної програми з будівництва елеваторів, а також за людяне ставлення до інвесторів і компанії «НІБУЛОН» зокрема.

www.nibulon.com

Последние поступления


Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня
Курсы НБУ на сегодня